Moc witaminy C!

Długotrwała ekspozycja na promieniowanie słoneczne pogarsza stan skóry. Czy zauważyłaś u siebie nadmierną suchość, popękane lub rozszerzone naczynia krwionośne? Może Twoja cera straciła jędrność, zmagasz się z przebarwieniami i rogowaceniem? To mogą być objawy fotostarzenia. Przywróć blask swojej skórze. W pielęgnacji postaw na antyoksydanty, a przede wszystkim na witaminę C!

Antyoksydanty

Antyoksydanty to składniki, które zapobiegają fotostarzeniu. Dzięki temu, że hamują negatywne działanie wolnych rodników i neutralizuja je, działają rozjaśniająco. Wspomagają syntezę kolagenu, przez co wygładzają i ujęrniają skórę. Najbardziej popularne i skuteczne wśród antyoksydantów są karoteny i likopeny, witamina E oraz witamina C, która w kosmetykach występuje w różnych formach.

Czysty kwas askorbinowy

Jest bardzo skutecznym składnikiem antyoksydacyjnym, zapewnia natychmiastowy efekt odnawiający i rozświetlający.

Glukozyd askorbylu 

Jest to forma witaminy C połączona z glukozą. Jest bardziej stabilna niż inne rozpuszczalne w wodzie pochodne, odporna na ciepło, światło i utlenianie.

NIKKOL VC-IP 

To pochodna witaminy C rozpuszczalna w oleju. Jest stabilna w wysokich temperaturach i odporna na utlenianie. Wykazuje ulepszone wchłanianie przezskórne i doskonałe wchłanianie komórkowe. Zapobiega uszkodzeniom DNA i uszkodzeniom spowodowanym peroksydacją lipidów.

Kwas etylo-askorbinowy

To bardzo stabilna pochodna, która zapobiega aktywności tyrozynazy, a tym samym ogranicza syntezę melaniny. Promuje syntezę kolagenu, co poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz zapewnia działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Linia POWER C + od Skeyndor zawiera cztery powyższe formy kwasu askorbinowego, które zapewniają natychmiastowy i długotrwały efekt antyoksydacyjny. Witaminę C uzupełniają ekstrakty z przeciwutleniających superowoców (ekstrakt z granatu HG i jagód acai), co zapewnia jeszcze bardziej promienny blask skóry. Zabieg POWER C + jest idealny dla skóry przesuszonej, przedwcześnie starzejącej się lub ze zmianami pigmentacyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *