Oczyszczanie skóry – obalamy popularne mity.

Oczyszczanie to podstawa pielęgnacji. Dobrze oczyszczona skóra zwiększa skuteczność działania składników aktywnych kremów i masek. Niestety, używając źle dobranych produktów myjących możesz pogorszyć stan swojej cery, zamiast poprawić jej kondycję. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy nie popełniasz błędów w pielęgnacji.

Oczyszczanie olejkami nie jest odpowiednie dla tłustej skóry – MIT

Kosmetyki myjące o konsystencjach olejków i balsamów olejowych są odpowiednie zarówno dla skóry suchej, jak i tłustej. Stanowią bardzo delikatny sposób oczyszczania, który skutecznie rozpuszcza sebum i zanieczyszczenia, a przy tym nie przesusza skóry i nie powoduje mikrouszkodzeń w jej barierze ochronnej. Pamiętaj, aby dobierać odpowiednie produkty – bogate, otulające lub lekkie, niekomedogenne, tworzące micele olejowe.

Produkty, które się pienią szkodzą skórze – MIT

Substancje pieniące w żelach myjących, takie jak SLS, SLES, ALS faktycznie uszkadzają naturalną barierę ochronną skóry i mogą powodować podrażnienia. Używaj zatem produktów z delikatnymi surfaktantami pochodzenia roślinnego, na przykład otrzymywanych z soku jabłkowego – dokładnie oczyszczą skórę z zanieczyszczeń, nie zaburzając równowagi na jej powierzchni.

Tonik służy do oczyszczania – MIT

Tonizacja jest ostatnim krokiem oczyszczania. Jednak tonik nakładamy na skórę i zostawiamy do wchłonięcia, aby jego składniki wyrównały poziom pH. Dzięki temu zapobiegamy ściągnięciu, podrażnieniom i stanom zapalnym. Formuły toników mogą być na tyle bogate w mikro i makroelementy, że zapewnią także doskonałą remineralizację skóry, niezbędną do odnowy.

Oczyszczanie skóry należy wykonywać 2x dziennie – FAKT

O poranku należy usunąć z powierzchni skóry toksyny i nadmiar sebum, nagromadzone w nocy. Zastosuj delikatne odświeżenie lub pastę oczyszczającą na bazie glinki. Natomiast wieczorem postaw na dokładne oczyszczanie 2-etapowe, aby zmyć filtry, kurz, pyły z całego dnia.

Istotą pielęgnacji każdego typu cery jest zachowanie spoistości skóry i naskórka. Bardzo ważną rolę odgrywa balans pH i mikrobiomu, który często zostaje zaburzony przez niewłaściwe oczyszczanie. Expert Cleanse Pro od SKEYNDOR to linia do 2-etapowego oczyszczania, która zapewnia w 100% świeżą i zdrową skórę z poszanowaniem równowagi skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *